De Godello heeft een volle ronde body, die prachtig in balans is door een minerale frisheid. Een mollige lome zomerdag, met een zilt zeebriesje, als u begrijpt wat ik bedoel. De wijn heeft een rijke geur – verschillende kleuren appels, abrikozen en zachte perziken, rijpe meloen, limoen vol sap en amandelen – en een vloeiende mondgevoel vergelijkbaar met Viognier. De kwaliteit van de Godello 100% Pepa Porter is al erkend door de Spaanse Union of Tasters met een zilveren bacchus, onder andere medailles in prestigieuze wedstrijden.
Geur: Heldere neus met een uitgesproken fruitig karakter, citrus, witte en steenvruchten, evenals licht bloemig
Smaak: Fris en soepel. rond en licht zoetje. Lange afdronk.
Deze Godello met zijn ronde heupen doet het uitstekend bij Hollandse asperges met ham. Snel een flesje gaan halen dus, want het seizoen is begonnen! Ook schelpjes en schaaldieren gaan goed!
Hamersma: Monterrei, samen met Bierzo en Valdeorras, een van de nieuwe signature-regio’s voor Spaans wit. Met dank aan de herontdekte godello. Stevig, rond en fris. Sap, wapperend wit fruit, perzik, meloen, abrikoos en de rondingen van een koel keitje.
De Grote Hamersma: 9-
Vivino 4.1/5.0
Mundis Vini: Gold
Een dijk van een wijn